Nowość w ofercie OQEMA mleko kokosowe w proszku dla wegan !!!

mleko kokosowe dla wegan
Długo oczekiwany doskonale dopracowany produkt dla wegan już w ofercie firmy OQEMA!
Nie zawiera żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego, sztucznych dodatków i konserwantów.

W tej chwili w ofercie posiadamy:

  • Mleko kokosowe klasyczne, właściwie śmietankę kokosową w proszku
  • Mleko kokosowe dla wegan w proszku

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem Spożywczym!

P.S. o kokosie:

Śmietanka kokosowa i mleko kokosowe zawierają witaminy, minerały i elektrolity, w tym potas i wapń. Nasycony tłuszcz w kokosie składa się z krótkołańcuchowych i średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które organizm szybko przekształca się w energię, a nie w tłuszcz. Dlatego też, mimo że jest dużo tłuszczów nasyconych, kokos może pomóc w utracie wagi. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe w mleku kokosowym składają się z kwasu laurynowego, który jest przeciw wirusowy, przeciwbakteryjny, przeciwdrobnoustrojowy i przeciwgrzybiczy. Mleko kokosowe może pomóc wzmocnić układ odpornościowy.

Korzyści płynące z mleka kokosowego

Mleko kokosowe oferuje także wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia, w tym:

  • Odżywcze -Mleko kokosowe jest wysoko oceniane, ponieważ jest wyjątkowe pod względem wartości odżywczej. Zawiera różne średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które mogą być łatwo wchłaniane przez organizm i przekształcane w energię. Pomimo obecności kwasów tłuszczowych, nasycone tłuszcze nie przyczyniają się, a nawet obniżają poziom cholesterolu osoby.
  • Zamiennik mleka krowiego – podobnie jak mleko krowie, mleko kokosowe może być stosowany jako substytut dań, które wymagają składników nabiałowych. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich, mleko kokosowe jest wolne od laktozy i może być bezpiecznie spożywane przez tych, którzy mogą mieć problemy z spożyciem regularnych produktów mleczarskich.
    Mleko kokosowe jest doskonałym rozwiązaniem alternatywnym dla niemowląt dla tych, którzy są nietolerancyjnymi lub uczulonymi na mleko zwierzęce. Ten napój wegański jest również organizmem niezmodyfikowanym genetycznie (GMO), bez soi i bezglutenowym produktem
  • Obniża ciśnienie krwi i cholesterolu – kluczowym składnikiem mleka kokosowego jest kwas laurynowy, ochronny rodzaj kwasu tłuszczowego, który może poprawić stan zdrowia serca i niższy poziom cholesterolu. Inne minerały, takie jak magnez znajdujący się w orzechach kokosowych, mają również użyteczne właściwości, które mogą obniżyć ciśnienie krwi.
  • Poprawia trawienie – Posiada zdolności nawadniające, poprawia kondycje linii trawiennej. Dobrze nawodniony przewód pokarmowy zapobiega zaparciom i zwalcza stany chorobowe żołądka.