Sprawdź, jak może zyskać Twoja firma? Idąc w ślad za trendami rynku eco kosmetyków!- OQEMA Polska

 • PL
 • EN

Sprawdź, jak może zyskać Twoja firma? Idąc w ślad za trendami rynku eco kosmetyków!

Znaleźliśmy najbardziej poszukiwane naturalne, etycznie pozyskiwane komponenty do Twoich kosmetyków.

W branży kosmetycznej rynek produktów naturalnych jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów. "Bogactwo składników naturalnych", "bez mikroplastików", "green&clean", "etyczne i zrównoważone pozyskiwanie", "zmniejszenie śladu węglowego", "naturalne piękno" - to tylko niektóre z zielonych trendów obecnych w dzisiejszych recepturach kosmetycznych.

Jakie są oczekiwania klientów wobec kosmetyków naturalnych? Podstawą jest bezpieczeństwo, produkt nie powinien zawierać syntetycznych składników, a jego formulacja powinna opierać się na surowcach pochodzenia roślinnego. Czyż nie tego właśnie oczekują konsumenci?

W ślad za rosnącymi wymaganiami coraz bardziej świadomych konsumentów, w dzisiejszych formulacjach kosmetyków obserwowany jest wzrost zainteresowania grupą surowców naturalnych.

Czym jest naturalność?

Naturalność to działanie w harmonii z naturą, które można przełożyć na cechy funkcjonalne produktu kosmetycznego takie jak: łagodność dla skóry, biodegradowalność, brak toksyczności i bezpieczeństwo stosowania.

Dzisiaj konsumenci stosując naturalne produkty chcą zadbać o siebie i środowisko.

Zespół OQEMA, podążając w kierunku naturalności nawiązał ścisłą współpracę z włoskim producentem Maycos w zakresie proekologicznych produktów. Proponowane rozwiązania łączą najwyższą jakość z naturalnością.

Do grupy tej należą:

 1. łagodne surfaktanty i ko-surfaktanty na bazie aminokwasów COCO BARLEY AMINO ACIDS®, LIPOSINE GLYGLU/R®,
 2. naturalne solubilizatory COCO SOL CRYSTAL®, COCO FOAM OIL®, SYN OIL®,
 3. roślinne emulgatory SYN HYDRO-CREAM®, SYN LIPO-CREAM®,
 4. zagęstniki BIOMER®
 5. naturalne składniki zmętniające OPACREAM®.

Surowce obok wysokiej skuteczności działania, nadają produktom kosmetycznym przyjemny, luksusowy i delikatny wygląd. Są dedykowane zarówno do w szamponów, żeli pod prysznic, mydeł w płynie, jak i emulsji i żeli kosmetycznych.

Oto kilka inspiracji i pomysłów na zastosowanie końcowe:

 • Żel do mycia twarzy w formie pianki oczyszczającej

  Delikatnie oczyszcza, zapewnia głębokie nawilżenie i nadaje skórze miękkość dzięki zastosowaniu w formulacji innowacyjnego i nowoczesnego surfaktantu roślinnego COCO BARLEY AMINO ACIDS®. Surowiec otrzymywany jest z kwasów tłuszczowych kokosa i aminokwasów jęczmiennych. Rodzaj otrzymanej piany finalnego żelu jest przyjemny w dotyku, kremowy i stabilny. Obecny w recepturze COCO BARLEY AMINO ACIDS® pozwala na formułowanie klarownego produktu myjącego, który nie narusza bariery hydrolipidowej skóry.

 • Żel do mycia ciała

  Nowoczesny, naturalny produkt kosmetyczny, przyjazny dla skóry oraz spełniający wymagania ekologiczności, to zasługa wykorzystania jako podstawowego surfaktantu - lipoaminokwasowego komplesu LIPOSINE GLYGLU/R®. Surowiec jest zamiennikiem syntetycznych środków powierzchniowo-czynnych. Posiada zdolność do tworzenia delikatnej, kremowej, stabilnej piany, osiąga poziom pienienia porównywalny z najbardziej znanym składnikiem SLES, stąd jego alternatywna nazwa "zielony SLES".

 • Mgiełka do ciała bez alkoholu

  Produkt nawilżający na bazie wody wzbogacony delikatną nutą zapachową. W celu wprowadzenia do formulacji olejku eterycznego/kompozycji zapachowej zastosowano COCO SOL CRYSTAL®. Wyjątkowo wydajny solubilizator, utrzymuje wysoką transparentność układu, pozwala na wprowadzenie większej ilości zapachu, bez konieczności wprowadzania alkoholu. Wykonany jest w 100% z surowców roślinnych (kokos, ryż, buraki i słonecznik), dzięki czemu łatwo ulega biodegradacji i jest przyjazny dla środowiska. Oprócz właściwości solubilizujących COCO SOL CRYSTAL® wykazuje wysoką skuteczność oczyszczania a przy tym jest ultradelikatny. Zwiększa i stabilizuje pienienie gotowych preparatów bez negatywnego wpływu na ich zapach i kolor.

 • Szampon - włosy przetłuszczające się

  Delikatna, naturalna, łagodna formuła oparta na łagodnych surfaktantach, wzbogacona emolientami roślinnymi o właściwościach kondycjonujących. Wysoka koncentracja składników regenerujących nie obciąża włosa, dzięki obecności COCO FOAM OIL® - nowoczesnego solubilizatora naturalnych olejów i estrów. Produkt zawiera lipoaminokwasy kokosowe, jest doskonale tolerowany przez skórę. Zapewnia wysokie pienie w produktach z dużą zawartością olejów. Szampon z produktem COCO FOAM OIL pozostawia włosy miękkie i gładkie, zapewnia również intensywny efekt kondycjonujący.

 • Olejek do masażu

  Ekskluzywny olejek do masażu pobudzający zmysły, dzięki wysokiej koncentracji olejków eterycznych. Stabilność zapachu w formulacji zapewnia SYN OIL®. To innowacyjna i naturalna mieszanka surfaktantów o dużej mocy dyspergującej, oprócz stabilizacji zapachu, odpowiada za właściwości kondycjonujące produktu.

 • Balsam do ciała

  Naturalna emulsja o/w otrzymywana w procesie ?na zimno?. Proces ten jest możliwy dzięki wykorzystaniu innowacyjnej i naturalnej bazy emulgującej SYN HYDRO-CREAM®. To rodzaj emulgatora strukturalnego z czynnikami konsystencji zbudowanymi z lipoprotein roślinnych. Zalecana ilość do użycia wynosi od 10 do 15% w zależności od pożądanej konsystencji i wyglądu końcowego produktu. Przy takiej samej ilości czynników konsystencji uzyskuje się wyższe lepkości w zimnych warunkach pracy niż w standardowym procesie na gorąco. Obecny w produkcie SYN HYDRO-CREAM® zapewnia właściwości emoliencyjne, nie pozostawiają na skórze tłustego filmu, szybko się wchłania jednocześnie silnie nawilżając i wygładzając skórę.

 • Wodoodporny balsam do opalania

  Forma emulsji kosmetycznej w/o charakteryzujący się bogatą konsystencją i dodatkowym efektem aplikacyjnym. Bazę stanowi emulgator strukturalny z czynnikami konsystencji zbudowanymi z lipoprotein roślinnych SYN LIPO-CREAM®. Produkt z uwagi na obecność SYN LIPO-CREAM® charakteryzuje się stałą lepkością w szerokim zakresie temperatur.

 • Hydrożel

  Naturalny, nawilżający, elastyczny żel kosmetyczny o dodatkowych właściwościach aplikacyjnych, jednocześnie bezpieczny z toksykologicznego punktu widzenia. Składnikiem budującym lepkość finalnego produktu jest BIOMER®. To modyfikowany polimer roślinny nadający dodatkowy efekt sensoryczny po aplikacji. Surowiec jest całkowicie biodegradowalny. Za pomocą BIOMERu® można uzyskać nie tylko standardowe układy hydrożelowe, produkt jest również odpowiedni przy formułowaniu emulsji, zapewnia dobrą lepkość oraz poprawia strukturę produktu.

 • Kremowy żel pod prysznic

  Biały, gęsty, kremowy produkt o delikatnej skutecznej mocy oczyszczającej z dodatkowym działaniem zmiękczającym i nawilżającym. Kremowy wygląd żelu to efekt wprowadzenia do receptury surowca OPACREAM®. To forma dyspersji pseudoplastycznych ciekłych kryształów glikolu distearynianu w wiązaniu kowalencyjnym z lipoproteiną pszenicy. Surowiec łatwy do wprowadzenia do układu, przetwarzalny w procesie na zimno. Indeks naturalności INO (norma ISO 16128)> 0,95%.

  Co ważne !
  Nie tylko w Personal Care widoczny jest trend związany z "zieloną chemią". Zainteresowanie to wzrosło zarówno wśród producentów chemii gospodarczej jak i klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na to jakich środków używają do pielęgnacji domu. Maycos połączył te dwa obszary i stworzył gamę produktów przeznaczonych zarówno do kosmetyki jak i chemii gospodarczej.

 • Pianki, musy i spraye do czyszczenia różnych powierzchni domowych to już nasza codzienność.

  COCO GLUTAMATE S30 STANDARD® jako delikatny lipoaminokwasowy środek powierzchniowo-czynny zbudowany z kwasów tłuszczowych z orzecha kokosowego i glutaminianu sodu w tego rodzaju produktach pełni rolę drugorzędowej substancji powierzchniowo-czynnej. Dozowanie na poziomie 2-10%. Główne działanie tego surfaktantu to zwiększenie poziomu piany oraz wspomaganie działania pierwszorzędowego środka powierzchniowo-czynnego.

 • Ekologiczne środki żelowe do czyszczenia toalet

  STARGEL® to specjalnie opracowana mieszanina surfaktantów dedykowana do tworzenia detergentów żelowych na bazie podchlorynu. Wyróżnia się niskimi właściwościami pianotwórczymi oraz wysoką zdolnością zagęszczania tworząc produkty żelowe. W produktach bez użycia podchlorynu w środowisku zasadowym tworzy płynne roztwory. Posiada wysoki indeks naturalności zgodnie z ISO 16128.

Zaprezentowane produkty pozwalają na opracowanie szerokiej grupy formulacji kosmetycznych i detergentowych o naturalnym składzie i dodatkowych właściwościach aplikacyjnych. To unikatowe rozwiązania dla wiodących trendów obejmujących surowiec naturalny, certyfikowany, pozyskiwany ze zrównoważonych lub odnawialnych źródeł, surowiec, który nie ma negatywnego wpływu na ekosystemy, z których jest pozyskiwany.

Pamiętajmy ! Rozwój naturalnych form surowców kosmetycznych i detergentowych przyczynia się nie tylko do wzrostu zadowolenia konsumenta, jak również do unowocześnienia przemysłu i rozpowszechnienia ekologicznych rozwiązań.

Przedstawione inspiracje receptur z wykorzystaniem produktów Maycos to tylko kilka pomysłów z bogatej gamy możliwości dedykowanych dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego.

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu z Zespołem Sprzedaży Home & Personal Care OQEMA!

powrót »