Wpływ kolagenu rybiego na układ kostno-stawowy- OQEMA Polska

  • PL
  • EN

Wpływ kolagenu rybiego na układ kostno-stawowy

Wpływ kolagenu rybiego na układ kostno-stawowyKolagen rybi jest jednym z najbardziej popularnych suplementów diety na rynku i słynie z korzystnego wpływu na układ kostno-stawowy. Kolagen to białko, które występuje w organizmie ludzkim i zwierzęcym. W szczególności, kolagen rybi jest bogatym źródłem kolagenu typu I, który jest głównym białkiem budującym skórę, kości, ścięgna i chrząstki.

Badania naukowe wykazały, że suplementacja kolagenem rybim może wpłynąć korzystnie na układ kostno-stawowy. Kolagen rybi może poprawić gęstość kości, zmniejszyć ryzyko osteoporozy i łagodzić ból stawów u osób z chorobami zwyrodnieniowymi stawów, takimi jak artretyzm czy choroba zwyrodnieniowa stawów.

Jednym z głównych powodów, dla których kolagen rybi może korzystnie wpłynąć na układ kostno-stawowy, jest jego zdolność do zwiększania produkcji kolagenu w organizmie. Kolagen rybi jest łatwo przyswajalny i wchłania się do organizmu w krótkim czasie. Dzięki temu może skutecznie poprawić stan tkanki łącznej, która stanowi podstawowy element stawów.

Kolagen rybi może również wpłynąć na elastyczność i wytrzymałość stawów, co może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka urazów i chorób związanych z przeciążeniami stawów. Suplementacja kolagenem rybim może być szczególnie korzystna dla osób starszych, u których naturalna produkcja kolagenu spada wraz z wiekiem.

Podsumowując, suplementacja kolagenem rybim może korzystnie wpłynąć na układ kostno-stawowy. Kolagen rybi może poprawić gęstość kości, zmniejszyć ryzyko osteoporozy i łagodzić ból stawów. Jest to szczególnie korzystne dla osób starszych, u których naturalna produkcja kolagenu spada wraz z wiekiem.

OQEMA Polska dystrybutor kolagenu rybiego

Kontakt:
OQEMA Sp. z o.o.
ul. Łęczycka 3a
95-035 Ozorków
Tel.:+48 42 270 44 00
Fax:+48 42 270 44 01
biuro@oqema.com

powrót »

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt plików cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest OQEMA Sp. z o.o. –z siedzibą w Ozorkowie (95-035), ul. Łęczycka 3a. Dobrowolnie podane dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług firmy OQEMA Sp. z o.o. oraz prowadzenia korespondencji. Zebrane dane będą przechowywane do chwili realizacji zadania. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści podanych danych, do ich poprawiania oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

Akceptuję