BIO - OQEMA Polska

  • PL
  • EN

BIO

OQEMA Polska spełnia wymagania dotyczące importu i dystrybucji surowców Bio na terenie Polski.

Produkty Bio powinny spełniać podstawowe zasady produkcji i uprawy roślin ekologicznych poprzez eliminację nawozów chemicznych i środków ochrony roślin, stosowanie wyłącznie środków organicznych, lokalizację upraw na określonej odległości od dróg, szlaków komunikacyjnych, zakładów produkcyjnych z zachowaniem co najmniej dwuletniego okresu przejściowego zanim rozpocznie się ekologiczne uprawy roślin.

Podobne zasady dotyczą produkcji Bio zwierzęcej: zachowanie sposobu żywienia paszami z upraw ekologicznych, zapewnienie stałego dostępu do naturalnych pastwisk i przestrzeni oraz zakaz stosowania wszelkiego rodzaju stymulatorów i hormonów, surowców genetycznie modyfikowanych, środków konserwujących czy syntetycznych barwników i polepszaczy.

Należy również pamiętać o warunkach hodowli jak i właściwym traktowaniu zwierząt i humanitarnym uboju.

Magazyn OQEMA jest przystosowany do przechowywania produktów Bio – jestto specjalnie dedykowana hala magazynu z odpowiednimi warunkami.

Certyfikat BIO

Certyfikaty BIO strona 1

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt plików cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest OQEMA Sp. z o.o. –z siedzibą w Ozorkowie (95-035), ul. Łęczycka 3a. Dobrowolnie podane dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług firmy OQEMA Sp. z o.o. oraz prowadzenia korespondencji. Zebrane dane będą przechowywane do chwili realizacji zadania. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści podanych danych, do ich poprawiania oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

Akceptuję