O OQEMA Polska

  • PL
  • EN

O OQEMA Polska

OQEMA Sp. z o.o. (OQEMA Polska) jest przedstawicielem w Polsce niemieckiego koncernu OQEMA AG (do końca 2017r. OVERLACK AG) z Mönchengladbach. Firma OQEMA działa na rynku krajowym od 1997 roku, początkowo jako spółka jointventure z Organiką Łódź pod nazwą Conlac Chemia Partner, a od 2017 roku pod nazwą OQEMA Sp. z o.o. w Ozorkowie. OQEMA Polska zajmuje się dystrybucją i produkcją chemikaliów bazowych i specjalistycznych do różnych branż przemysłowych, m. in. do przemysłu farbiarskiego i lakierniczego, poligraficznego, tworzyw sztucznych, spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego.
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

Nasza misja

Być znaczącym dystrybutorem surowców chemicznych dla odbiorców z różnych branż przemysłu spełniającym oczekiwania klientów, promującym swoją markę poprzez działania na rzecz społeczeństwa i środowiska”

Obsługa klienta – nasza podstawowa kompetencja

Nasz zespół ds. sprzedaży posiada wieloletnie doświadczenie i potrafi elastycznie reagować na potrzeby naszych klientów. Przywiązujemy najwyższą wagę do specjalistycznego doradztwa na miejscu u klienta, świadczonego przez naszych wysoko kwalifikowanych konsultantów. Dzięki temu nasza szeroko zakrojona sieć sprzedaży jest w stanie bardzo szybko reagować na potrzeby klientów.

Naszym odbiorcom udostępniamy wszystko, czego tylko mogą potrzebować: nowocześnie wyposażone powierzchnie w naszych magazynach i centrach logistycznych, przechowywanie i transport materiałów niebezpiecznych, mieszanki przygotowywane na specjalne życzenie klienta i według jego wymagań, utylizację i przetwarzanie zużytych produktów, oraz oczywiście doświadczenie naszych pracowników.

Poza tym oferujemy kompleksowe pakiety obsługowe w różnych obszarach:

Zaopatrzenie z jednego źródła

Potrafimy wszystkie działania zaopatrzeniowe klienta skoncentrować w jednym źródle. Zamiast pracować z wieloma różnymi dostawcami, odbiorcy mają do czynienia z jednym, niezawodnym źródłem zaopatrzenia i osobą kontaktową, potrafiącą zadbać o wszystko. Usprawnia to procesy zachodzące w łańcuchu zaopatrzenia klienta, poprawia jakość dostaw i przyczynia się do obniżki kosztów.

Usługi zewnętrzne

Bierzemy na siebie wszystkie działania związane z zaopatrzeniem naszych klientów w substancje chemiczne – skład konsygnacyjny, telemetrię, pakowanie itp., przez co uwalniamy ich zasoby i pomagamy im skoncentrować się na podstawowej działalności.

Strategiczne partnerstwo

Dzięki ścisłej współpracy z naszymi klientami i producentami jesteśmy w stanie zapewnić naszym odbiorcom najwyższy poziom jakości i wiarygodnościi.

Na dzień dzisiejszy OQEMA Polska występuję na rynku jako:

Dystrybutor surowców chemicznych

OQEMA Sp. z o.o. (OQEMA Polska) jest dystrybutorem surowców chemicznych i przedstawicielem w Polsce niemieckiego koncernu OVERLACK AG z Mönchengladbach.

Spółka zajmuje się dystrybucją surowców chemicznych na rynku polskim od 1997 roku, początkowo jako spółka jointventure z Organiką Łódź pod nazwą Conlac Chemia Partner, a od 2017 roku pod nazwą OQEMA Sp. z o.o. w Ozorkowie. Głównym obszarem działalności jest dystrybucją i produkcją chemikaliów bazowych i specjalistycznych do różnych branż przemysłowych, m. in. do przemysłu farbiarskiego i lakierniczego, poligraficznego, tworzyw sztucznych, spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego.

Dystrybutor surowców spożywczych oraz dodatków do żywności

Kolejnym obszarem działalności OQEMA Polska jest dystrybucja surowców spożywczych. Sprzedajemy produkty wyłącznie renomowanych producentów. Na polskim rynku jesteśmy przedstawicielem m.in. Italgelatine, Jungbunzlauer, Nedmag czy Sternchemie. Zaopatrujemy m.in. branżę paszową i spożywczą, w tym cukierniczą i piekarniczą, przemysł mleczarski, producentów lodów, przemysł mięsny, drobiarski i rybny. W naszym asortymencie znajdują się także BIO surowce, wszystkie zgodne z certyfikacją europejską.

Dystrybutor surowców kosmetycznych

OQEMA Polska jest także importerem oraz dystrybutorem surowców do produkcji kosmetyków. W naszej ofercie znajdują się oleje mineralne, woski, oleje i masła roślinne: słonecznikowy, winogronowy, ze słodkich migdałów, rycynowy, shea, jojoba, awokado, arganowy, macadamia. Nasz asortyment obejmuje także m.in. bogaty zestaw krzemionki koloidalnych Evonik, oleochemikalia i emolienty, substancje peelingujące oraz surfakanty, gliceryny i bazy mydlane. Dostarczamy produkty od renomowanych i sprawdzonych producentów. Na polskim rynku reprezentujemy następujących producentów Evonik, Sasol Wax, Berg&Schmidt, Textron, Pacific Oleo, Alberdingk Boley.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt plików cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest OQEMA Sp. z o.o. –z siedzibą w Ozorkowie (95-035), ul. Łęczycka 3a. Dobrowolnie podane dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług firmy OQEMA Sp. z o.o. oraz prowadzenia korespondencji. Zebrane dane będą przechowywane do chwili realizacji zadania. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści podanych danych, do ich poprawiania oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

Akceptuję