Japoński owoc Yuzu - mały cytrus o wielkiej mocy!- OQEMA Polska

  • PL
  • EN

Japoński owoc Yuzu - mały cytrus o wielkiej mocy!

Owoc Yuzu: Tajemniczy owoc z serca Azji

Owoc Yuzu

Na świecie istnieje wiele owoców, które, choć są powszechne w swoich miejscach pochodzenia, są mało znane poza nimi. Jednym z takich owoców jest yuzu, owoc cytrusowy pochodzący z Azji, który zyskał uznanie na międzynarodowej scenie kulinarnej za swoje niepowtarzalne walory smakowe.

Yuzu to owoc cytrusowy, który wygląda niepozornie. Z wyglądu przypomina znaną nam mandarynkę - jedynie barwa jest żółta. Zaś smak ma niepowtarzalny, cierpko - kwaśny z nutą kwiatową. Yuzu zawiera trzykrotnie więcej witaminy C niż cytryna. Owoc jest bogaty w wapń i potas.

Czym jest owoc Yuzu?

Yuzu (Citrus junos) to owoc cytrusowy pochodzący z Azji Wschodniej. Wielkością zbliżony jest do grejpfruta i zazwyczaj ma intensywnie żółtą skórkę. Smak yuzu jest unikalny, można go opisać jako mieszankę smaków limonki, mandarynki i grejpfruta, z subtelna nutą sosnową.

Yuzu jest popularne w Japonii, Korei i Chinach, gdzie wykorzystuje się go nie tylko w kulinarii, ale również w medycynie tradycyjnej i pielęgnacji skóry.

Owoc Yuzu - korzyści zdrowotne

Owoc Yuzu jest bogatym źródłem witaminy C - jednego owocu wystarczy, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie organizmu na tę witaminę. Jest również źródłem innych składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B, potas, wapń i magnez.

Badania wskazują, że yuzu ma właściwości przeciwutleniające, przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. W Japonii sok z yuzu jest często spożywany w zimie, aby wzmocnić układ odpornościowy i zapobiec przeziębieniom.

Owoc Yuzu - zastosowanie w kuchni

Smak i aromat yuzu jest intensywny i niepowtarzalny, co czyni go ulubionym składnikiem w azjatyckiej kuchni. Skórka owocu jest często stosowana jako aromat do potraw, a sok jest używany do przygotowania sosów, dresingów, deserów i napojów.

W ostatnich latach yuzu znalazło swoje miejsce również na zachodzie, przede wszystkim w kuchni fusion i w koktajlach. Jego świeżość i kompleksowość smaku przyciągają szefów kuchni na całym świecie, którzy nieustannie poszukują nowych, ekscytujących smaków.

Sok z owoców cytryny Yuzu można wykorzystać m.in. do produkcji:

  • napojów,
  • lodów i sorbetów,
  • deserów,
  • likierów.

Yuzu to owoc, który łączy w sobie niezwykły smak i walory zdrowotne. Choć jego dostępność poza Azją jest ograniczona, coraz częściej jest doceniany i wykorzystywany w różnych kuchniach świata. Yuzu pokazuje nam, że nawet w tak dobrze znanym jak owoce cytrusowe, nadal możemy odkrywać coś nowego i ekscytującego.

Już teraz możesz kupić u nas sok z Yuzu NFC!

Zapraszamy do kontaktu:

OQEMA Sp. z o.o.
ul. Łęczycka 3a
95-035 Ozorków
Tel.:+48 42 270 44 00
Fax:+48 42 270 44 01
biuro@oqema.com

powrót »

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt plików cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest OQEMA Sp. z o.o. –z siedzibą w Ozorkowie (95-035), ul. Łęczycka 3a. Dobrowolnie podane dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług firmy OQEMA Sp. z o.o. oraz prowadzenia korespondencji. Zebrane dane będą przechowywane do chwili realizacji zadania. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści podanych danych, do ich poprawiania oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

Akceptuję